HOT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOT

For that we love them all!
 
ИндексЗбИжЗИЙГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Breaking Benjamin

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Midnight Sun
Maneater/Keeper of Rob's hair
Maneater/Keeper of Rob's hair
Midnight Sun


Female
Брой мнения : 509
Age : 31
Местожителство : {Amber}
име : Cass
Registration date : 27.05.2007

Breaking Benjamin Empty
ПисанеЗаглавие: Breaking Benjamin   Breaking Benjamin Icon_minitimeНед Апр 20, 2008 1:55 pm

Breaking Benjamin

Breaking Benjamin Breaking_benjamin

Формирани през 1998 от вокалиста Бенджамин Бърнли и барабаниста Джерми Хъмел, Breaking Benjamin бързо набират невероятно много фенове, които ги следват в тяхното родно място – щата Пенсилвания. Бандата получава своето име, докато Бърнли е изпълнявал на живо кавър на песен на Nirvana в нощен клуб, но така се увлякъл, че изпуснал микрофона на земята и го счупил. Човекът, който бил собственика на микрофона се качил на сцената и казал “Благодаря на Бенджамин, че ми счупи проклетия микрофон/Thanks to Benjamin for breaking my fucking mic”. През 1999 групата за известно време се прекръства на “Plan 9". През 2000, след няколко промени в редиците, групата върнала името си на "Breaking Benjamin", а двама от приятелите на Бърнли – Аарон Финк и Марк Клепаски напуснали предната си банда(Lifer )и се присъединили към Breaking Benjamin като съответно китарист и басист. Според групата - логото им, което е вариант на келтския кръст е намерено в книга от фен. Логото също е татуирано и на лявата китка на Бърнли. В момента бандата има договор с Hollywood records. Те достигат №1 в класициите със сингъла “Breath", който е песен от третия им албум - "Phobia.". По време на концертите на живо Breaking Benjamin изпълняват също така и песни на Godsmack, Depeche Mode, Nirvana, Tool, а на по-скорошните турнета дори и на Deftones и Nine Inch Nails. .

Състав

-Сегашен състав

Бенджамин Бърнли(Benjamin Burnley) – вокалист, подържаща китара (1998-сегашни дни)
Аарон Финк(Aaron Fink) – водеща китара (1999-сегашни дни)
Марк Джеймс Клепаски – ударни инструменти (1999-сегашни дни)
Чад Желига(Chad Szeliga) - барабани (2005-сегашни дни)

-Напуснали членове

Джерми Хъмел(Jeremy Hummel) – барабани (1998-2004)
Джонатан “Пчелата” Прайс (Jonathan "Bug" Price) – ударни инструменти
BC Vaught - барабани
Кевин Софера(Kevin Soffera) – барабани

Breaking Benjamin 1382Breaking-Benjamin-Posters

Дискофрафия

-Албуми

Saturate (2002)
We Are Not Alone (2004) (Platinum)
Phobia (2006) (Gold)
TBA (2008/2009)

--EPs
Breaking Benjamin EP (2001)
Live EP (2004)
So Cold EP (2004)

- Сингли

Breaking Benjamin Singles


Лично мнение: Ох, честно да ви кажа - ОБОЖАВАМ ГИ! Първата тяхна песен, която докопах беше Shallow Bay и бая време ми дрънчеше и от компютъра и от телефона...обаче след това ги позабравих...до един прекрасен момент, в който си гледах за клипчета на Twilight и не попаднах на едно с друга тяхна невероятна песен - Dance With The Devil. Не зная тя просто колко време се е въртяла в нас. След това естествено...дръпнах им цялата дискография. Още първите две песни, които чух - Breath и The Dairy of Jane ме смазаха и не можех да спра да ги слушам, камо ли да чуя другите. Е, за щастие ми се наложи да ходя на село и като набутах целия We Are Not Alone в телефона ми...мания хора...после и Phobia...абе мазало стана. Като любими песни ми се очертават горепосочените + Forget it, Next to Nothing, You Fight Me, Natural Life, Firefly....бе пишете цялата дискография Smile
Върнете се в началото Go down
http://supernatural-bg.com/forum/index.php
RoseRed
Little Devil
Little Devil
RoseRed


Female
Брой мнения : 597
Age : 40
Местожителство : Sofia
име : RoseRed
Registration date : 01.06.2007

Breaking Benjamin Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Breaking Benjamin   Breaking Benjamin Icon_minitimeНед Апр 20, 2008 8:35 pm

Мда не са лоши. Първата тяхна песен която ме грабна беше тази на която Чейс танцува в Step Up 2 просто беше толкова набиваща се и различна за разлика от другите парчета. The diary of Jane, после естествено моя сладък донор за приятното по-силно или по-слабо тежко звучене Нед ме зарина. Имам си три които изпъкват сред всички останали: The Diary Of Jane, Blow me away, Follow me
Върнете се в началото Go down
Lil@h
Princess
Princess
Lil@h


Female
Брой мнения : 89
Age : 34
Местожителство : ~`~
име : ~*~
Registration date : 14.09.2007

Breaking Benjamin Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Breaking Benjamin   Breaking Benjamin Icon_minitimeВто Апр 22, 2008 7:39 am

Аз също съм от фенките им. Обожавам ВВ, невероятно звучене имат. Моя милост научи за тях, когато именно Midnight Sun реши да се явне до Видин. В последствие се оказа, че съм имала няколко техни песни, но нали съм си и аз тъпоъгълник...
Що се отнася до любими песни - Breath, The Dairy of Jane, Blow Me Away, Dance With The Devil и естествено...So Cold
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Breaking Benjamin Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Breaking Benjamin   Breaking Benjamin Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Breaking Benjamin
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
HOT :: Ревюта на изпълнители и групи-
Идете на: